PARTI BELYSNING, 4 delar, 1900-tal.

200176. PARTI BELYSNING, 4 delar, 1900-tal.

Bordslampa, barockstil, 1900-talets första hälft, höjd ca 57 cm (exkl. skärm)
Bordslampa, mässing, jugend, omarbetad fotogenlampsfot, höjd ca 28 cm (exkl. skärm)
Fönsterlampa, Tiffanystil, höjd (skärm) ca 11 cm
Vägglyster, gustaviansk stil, höjd ca 33 cm.

Slitage. Skärmar med smärre fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 805