OEUVRES COMPLETES DE VOLTAIRE, 65 band 1780-tal.

199787. OEUVRES COMPLETES DE VOLTAIRE, 65 band 1780-tal.

Halvfranska band. A Gotha Chez Charles-Guillaume Ettinger, Libraire. Band 1-2, 4-8, 10-55, 57-62, 64, 66-70. Band 1 med gravyr på Voltaire. Band 23- Histoire de Charles XII- Roi de Suéde.

Vissa med nötta och skadade ryggar, samt slitage på pärmar. Ett par med något skadade försättsblad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 381