PARTI SILVER, 12 delar, bland annat te-sil Finland 1800-tal, 1 par saltkar med blå glasinsats med mera. Vikt exklusive saltkar 112 gram.

19966. PARTI SILVER, 12 delar, bland annat te-sil Finland 1800-tal, 1 par saltkar med blå glasinsats med mera. Vikt exklusive saltkar 112 gram.

1 par saltkar, dekor av girlanger, blå glasinsats, höjd ca 2,5 cm.
Te-sil, Finland, 1882.
6 smörknivshållare, GAB, 1940/50-tal.
Gaffel, sockertång samt skrapa.
1 par saltskedar i nysilver medföljer.

Bruksslitage. Saltkar med ej identiska insatser.

Gör en kostnadsfri värdering!

Te-sil, Finland, 1882.

Antal besök: 1 411