199592. SERVIS, "Grön Anna" Rörstrand, 1900-talets andra hälft, ca 95 delar.
10 tallrikar 24 cm, 12 tallrikar 21 cm, 9 assietter 17,5 cm, 10 djupa tallrikar, 11 äggkoppar, uppläggningsfat, karott med lock, 2 skålar, såskanna, tillbringare, 9 tekoppar, 10 fat, 4 kaffekoppar, 10 fat, kaffekanna, 2 sockerskålar, 2 gräddsnipor.
Slitage, något enstaka litet nagg.