SKIVSPELARE, skivmöbel, AGA 2505, ca 1955.

199330. SKIVSPELARE, skivmöbel, AGA 2505, ca 1955.

Skivmöbel med skivspelare, radio och högtalare. AGA typ 2505 FM B. Skivspelare med växlare och varv 45, 33 samt 78. Modellen är snarlik typ 2503 och 2653 också från 1950-talet.
En liten samling 45 och 78 varvare medföljer bl a; Calle Jularbo, Brita Borg, Käbi Laretei, Doris Day, samt lite klassiskt.

Till det yttre endast smärre åldersslitage. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 596