Skivmöbel med skivspelare, radio och högtalare. AGA typ 2505 FM B. Skivspelare med växlare och varv 45, 33 samt 78. Modellen är snarlik typ 2503 och 2653 också från 1950-talet.
En liten samling 45 och 78 varvare medföljer bl a; Calle Jularbo, Brita Borg, Käbi Laretei, Doris Day, samt lite klassiskt.
Till det yttre endast smärre åldersslitage. Ej funktionstestad.