STOP, fajans, sannolikt Tyskland, 1700-tal.

199317. STOP, fajans, sannolikt Tyskland, 1700-tal.

Tennlock. Lock med inristade ägarinitialer och datering 1797. Höjd ca. 21 cm.

Slitage, nagg, sprickor. Lock med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 942