MATSALSBORD i engelsk stil. 1900-talets andra hälft.

199129. MATSALSBORD i engelsk stil. 1900-talets andra hälft.

Ovalt matsalsbord med en iläggsskiva.
Fanerat med mahogny och idegran. Två tredelade pelarefötter. Hjulförsedda tassavslut i gulmetall.
Höjd 76 cm.
Bredd 106 cm.
Längd 212 cm (83+46+83).

Stötskada/avslag på bordskivan.
Någon repa.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 76 cm.
Bredd 106 cm.
Längd 212 cm (83+46+83).

Någon repa.
Bruksskick.

Antal besök: 1 370