MATSALSBORD i engelsk stil. 1900-talets andra hälft.
199129. MATSALSBORD i engelsk stil. 1900-talets andra hälft.
Ovalt matsalsbord med en iläggsskiva.
Fanerat med mahogny och idegran. Två tredelade pelarefötter. Hjulförsedda tassavslut i gulmetall.
Höjd 76 cm.
Bredd 106 cm.
Längd 212 cm (83+46+83).
Stötskada/avslag på bordskivan.
Någon repa.
Bruksskick.
Höjd 76 cm.
Bredd 106 cm.
Längd 212 cm (83+46+83).
Någon repa.
Bruksskick.