FÅTÖLJER, 2 st. Diamond Chair, Harry Bertoia, 1900-talets andra hälft.

199041. FÅTÖLJER, 2 st. Diamond Chair, Harry Bertoia, 1900-talets andra hälft.

Svartlackerad metallstomme. Sits i rutnätsform. En fåtölj med orginalklädsel,
Höjd 74 cm.

Smärre slitage samt slitage och smuts på orginalklädsel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 74 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 396