DRÄKTVÄRJA, Frankrike eller Tyskland, 17/1800-tal.

198831. DRÄKTVÄRJA, Frankrike eller Tyskland, 17/1800-tal.

Blånerad klinga med förgylld dekor.Fäste i förgylld mässing, med grepp i pärlemor.

Pärlemor saknas på ena sidan, på andra sidan greppet sitter det löst. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 714