PARTI KONSTGLAS, bland annat Kjell Engman och Ulrika Hydman-Vallien.

19878. PARTI KONSTGLAS, bland annat Kjell Engman och Ulrika Hydman-Vallien.

Skulptur, "Catwalk", Kjell Engman, Kosta Boda, höjd 19 cm.
Skål, vit dekor, Orrefors, diameter 19, höjd 11,5 cm.
Skål, rosa dekor, Kosta Boda, höjd ca 6,5 cm.
3 skålar, 1 fat samt vas, Ulrika Hydman-Vallien. Diameter fat 32,5, högsta höjd 10,5 cm.
Skål, Stockholms glasbruk, Karin Hammar, höjd 14,5 cm.
Vas, Kjellander, höjd 21 cm.
Vas/Urna, blå glasmassa, höjd 41 cm.

Enstaka nagg. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, Kjellander, höjd 21 cm.

Enstaka nagg. Bruksslitage.

Antal besök: 1 242