STIG LINDBERG. Kanna, fajans. Gustavsbergs studio 1940-50-tal.

198451. STIG LINDBERG. Kanna, fajans. Gustavsbergs studio 1940-50-tal.

Målad polykrom dekor av blombuketter. Målarsignatur Giovanni Pugno. Höjd 31 cm.

Glasyrkrackeleringar, lock med nagg.

Stig Lindberg (1916–1982)

Gör en kostnadsfri värdering!

Stig Lindberg (1916–1982)

Antal besök: 1 546