Våra vackraste folksagor, 2 band, Stockholm 1915.
Sagobok, Elsa Beskow, Stockholm 1915.
Bland sippor och blad, illustrerad av Jenny Nyström, Stockholm 1903 med flera.
Slitage, skador. Ej genomgångna.