FAT, 2 st, stengods, Mason's patent ironstone, ENGLAND.

197860. FAT, 2 st, stengods, Mason's patent ironstone, ENGLAND.

Fyrkantiga fat med polykrom dekor av blommor. Längd 26,5 , Bredd 23cm.

Krackelerad glasyr. Slitage samt bortfall av emalj.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 271