PARTI TENN. 3 st. fat, ljusstake, tillskriven Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn, Stockholm.

197778. PARTI TENN. 3 st. fat, ljusstake, tillskriven Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn, Stockholm.

1 st fat, diameter 22,5 cm, stämplat med änglamärket Svenskt Tenn Stockholm F8 (1932)
1 st fat, diameter 15,5 cm, stämplat med änglamärket Svenskt Tenn Stockholm Z8 (1950)
1 st ljushållare, höjd 10 cm, stämplat med änglamärket Svenskt Tenn Stockholm I8 (1935).

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 2 525