GUDS MOR MED BARN. Portugal, 1700-tal.

197764. GUDS MOR MED BARN. Portugal, 1700-tal.

Trä, snidad, uppsättning, delvis förgylld och stämplad. Höjd 52 cm (m. avtagbar bas).

Version ignoreras delvis på grund av ålder. förlust av färg. Lesioner och riva i figur och bas. Marias högra pekfinger saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 885