Vas, keramik, sign Arabia Liisa Hallamaa, höjd 14 cm.
4 ljuslyktor, Göran Wärff Kosta "Sunflower", höjd ca 10 - 19 cm.
Vas, Solflaska Helena Tynell Finncristall, höjd 23 cm.
Vas, ljuslykta samt skål, Iittala, bland annat T Wirkkala, höjd 5 - 16,5 cm.
3 Irishcoffeglas, Arabia, höjd 14 cm.
Skål, blå glasmassa, Arabia, höjd 10 cm.
Salt- och pepparkar, glas, lock i sterlingsilver med emaljdekor, Norge. Höjd 4,5 cm.
Bruksslitage. Enstaka nagg.
Bruksslitage. Enstaka nagg.