Skål, röd glasmassa, "Fuga" Orrefors, diameter 20,5, höjd 11 cm.
Vas + Skål, orange glasmassa, Åseda, O Borgström, höjd 8 respektive 17 cm.
Skål, Johansfors Orup, höjd ca 10 cm.
12 Snapsglas, grön glasmassa med figurer, Erik Höglund Boda, höjd 8,5 cm.
5 snapsglas, grön glasmassa med dekor av ansikte, Erik Höglund, höjd 8,5 cm.
Vas, blå glasmassa, Erik Höglund, höjd ca 13,5 cm.
Ishink, Glimma Glasbruk, Eugen Montelin, höjd 13 cm.
Vas/Karaff, blå glasmassa, höjd 26 cm.
Vas, ljusblå glasmassa, höjd 20 cm.
Skål på snirklig fot, blå glasmassa, höjd ca 20 cm.
Golvljusstake, troligen Erik Höglund, höjd ca 67 cm.
Enstaka nagg. Bruksslitage.
Enstaka nagg. Bruksslitage.