197628. HAUSSER KÜBELWAGEN WANDERER 7335 med 4 mans besättning. Grå med massahjul, elektriska strålkastare, standar och tygsufflett. 1940-tal.
Längd 21 cm. Urverk med nyckel.
Bra skick. Smärre rostskador. Urverk fungerar. En figur skadad.Frontens kofångare uppvikt. Reservhjulens axelfästen trasiga. Minimalt med rost.