SMÖRSVAN i silver och slipat glas. 1900-talet.

197293. SMÖRSVAN i silver och slipat glas. 1900-talet.

Smörbytta i form av rikt ornamenterad svan i silver monterad på bytta i slipat glas. Vingarna utfällbara, svensk stämpel, 835
Höjd 10 cm
Totalvikt 257 gram.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 10 cm
Totalvikt 257 gram.

Bruksskick.

Antal besök: 5 220