UPPLÄGGNINGSFAT, och skål, 3 st. "pyro", "blå husar", Gustavsberg.

196422. UPPLÄGGNINGSFAT, och skål, 3 st. "pyro", "blå husar", Gustavsberg.

Stig Lindberg, Skål flytande blått/ blå husar diameter 20, höjd 10 cm
Wilhelm Kåge, Uppläggningsfat pyro 23 x 17 resp 28,5 x 22 cm.

Uppläggningsfaten med smärre slitage och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 239