196422. UPPLÄGGNINGSFAT, och skål, 3 st. "pyro", "blå husar", Gustavsberg.
Stig Lindberg, Skål flytande blått/ blå husar diameter 20, höjd 10 cm
Wilhelm Kåge, Uppläggningsfat pyro 23 x 17 resp 28,5 x 22 cm.
Uppläggningsfaten med smärre slitage och repor.