BLANDAT PARTI GODS. 16 st. Pärlemorknappar, dörrkläpp, bestick. 1900-tal.

196155. BLANDAT PARTI GODS. 16 st. Pärlemorknappar, dörrkläpp, bestick. 1900-tal.

1 st orientalisk dörrkläpp mässing i form av lejon, 18x18 cm
1 st kniv, längd 21 cm
1 st gaffel 18,5 cm
1 st sked 18,5 cm
Samtliga stämplade E. Jernmanuf. Aktiebolag Eskilstuna samt nysilverstämplat och i ask
2 st gångjärn i utsirad mässing, längd 7,5 cm
1 st solfjäder med bemålad väv med scen av näcken i blommande omgivning, bredd utfälld 44,5 cm,
kommer i sammetsklädd ask
9 st dekorationsknappar i pärlemor, diameter 3-9 cm.

Fäste sönder på dörrkläpp
Ett dörrjärn med spricka, ett saknar en bit
Solfjäder med trasig väv.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st kniv, längd 21 cm
1 st gaffel 18,5 cm
1 st sked 18,5 cm
kommer i sammetsklädd ask

Fäste sönder på dörrkläpp
Solfjäder med trasig väv.

Antal besök: 798