VÄGGSKÅP, med benställning, allmoge, 1700-tal.

196013. VÄGGSKÅP, med benställning, allmoge, 1700-tal.

Längd 79, bredd 53, höjd 97 cm utan benställning, höjd med benställning 149 cm.

Slitage, repor och sprickor. Nedre mittenlisten på skåpet något lös.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 829