MATSALSMÖBLEMANG i jakaranda. Bord och stolar med klädsel i svart skinn. 1960-tal.
195833. MATSALSMÖBLEMANG i jakaranda. Bord och stolar med klädsel i svart skinn. 1960-tal.
Stolar med svängd ryggbricka och klädsel i svart skinn.
Bord med 2 iläggsskivor
Stolar:
Höjd 77 cm.
Sitthöjd 46 cm.
Bredd ryggstöd ca 46 cm
Bord:
Höjd 74 cm
Bredd 92 cm
Längd 137 cm
Iläggsskiva:
Längd 94,5 cm
Bredd 35 cm.
Bruksskick.
Skinnklädsel med slitage, färgbortfall, bristningar.
En stol med spricka i ryggbrickan.
Bord med bruksslitage.
Bord med 2 iläggsskivor
Stolar:
Höjd 77 cm.
Sitthöjd 46 cm.
Bredd ryggstöd ca 46 cm
Bord:
Höjd 74 cm
Bredd 92 cm
Längd 137 cm
Iläggsskiva:
Längd 94,5 cm
Bredd 35 cm.
Bruksskick.
Bord med bruksslitage.