195766. PARTI NYSILVER, 6 delar, bland annat karotter med lock, A.G. Dufva, 1900-tal.
Kakfat på fot, diameter 26,5 cm.
Servetthållare.
Karott med lock, längd 23 cm.
A.G. Dufva:
Såsskål, diameter 15, höjd 10,5 cm.
Karott med lock, diameter 18,5 cm.
Karott med lock samt löstagbart trähandtag, diameter 20,5 cm.
Slitage.