19569. GRÄDDKANNOR, 2 st, silver, London, England, andra hälften av 1700-talet. Tot vikt 138 gram.
Kanna, Charles Chesterman, London, England, 1766. Höjd 10,5 cm.
Kanna, otydliga stämplar, London, England, 1760. Höjd 9,5 cm.
C. Chesterman: Monogramgravyr, slitage.
Kanna 1760: Bucklor, slitage.