KANNOR 2 st, silver. O. W. Kjellberg Västerås samt O. Lindberg Stockholm. 1800-tal. Tot vikt 220 gram.

19563. KANNOR 2 st, silver. O. W. Kjellberg Västerås samt O. Lindberg Stockholm. 1800-tal. Tot vikt 220 gram.

Kanna, förgylld insida, Otto Wilhelm Kjellberg (1836-76), Västerås, 1858. Höjd 14 cm.
Kanna, stämplad Otto Lindberg, Stockholm, 1897?. Höjd 12 cm.

O.W. Kjellberg: Gåvogravyr "Minne från Doctor .../... Lundvalls Sterbhus". Stötskada, spricka vid pip. Bucklor. Skador/sprickor på fötter. Slitage.
O. Lindberg: Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

O. Lindberg: Slitage.

Antal besök: 1 306