FÅTÖLJ i nyrokoko stilkopia. 1900-talets andra hälft.

195591. FÅTÖLJ i nyrokoko stilkopia. 1900-talets andra hälft.

Fåtölj i nyrokostil med stoppad sits i satängklädsel och kraftigt svängda S-svängda ben.
Rygghöjd 104 cm
Sitthöjd 43 cm
Sittdjup 50 cm.

Bruksskick med avskavningar på trä och fläckar på klädsel, baksidesklädsel med kattklös.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd 104 cm
Sitthöjd 43 cm
Sittdjup 50 cm.

Antal besök: 585