PINNSOFFA. Edsbyverken, 1950-tal.

195467. PINNSOFFA. Edsbyverken, 1950-tal.

Vitlackerad. Rygg med spjälor, rundade ben, löstagbar sits klädd i rödrandig galon, mindre förvaringsplats under.
Längd 162 cm.

Slitage, märken och repor, färgbortfall ställvis hårdare.
Ett löst armlän.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 162 cm.

Ett löst armlän.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 583