Vitlackerad. Rygg med spjälor, rundade ben, löstagbar sits klädd i rödrandig galon, mindre förvaringsplats under. Längd 162 cm.
Slitage, märken och repor, färgbortfall ställvis hårdare. Ett löst armlän.