195221. BARSKÅP, Förenade Möbler, Linköping, 1900-talets mitt.
Intarsia och fanerad i olika träslag. Ca. längd 83, bredd 41, höjd 116 cm.
Slitage, krackelyr, Slagmärken. Repor. Lås ej fungerande på låda, samt faner borta på nyckelhål.
Nyckel/nycklar finns.