VÄGGSKÅP, 1800-tal.

VÄGGSKÅP, 1800-tal.
1949513. VÄGGSKÅP, 1800-tal.

Fanerat i ek. Dekor av smålandsstjärnor. Två dörrar med bakomliggande hyllplan samt lådinredning. Längd ca 59 cm. Höjd ca 66 cm.

Bruksslitage. Repor och märken. Sprickor. Senare kompletterande delar och renoveringar. Lås samt list saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!
1949513. VÄGGSKÅP, 1800-tal.

Antal besök: 727