BÖCKER, 6 st, bland annat "Fransk-Tyska Kriget", 1870-1871 samt "Finska Kriget 1808-1809, C. O. Nordensvan 1895, 1898.

194925. BÖCKER, 6 st, bland annat "Fransk-Tyska Kriget", 1870-1871 samt "Finska Kriget 1808-1809, C. O. Nordensvan 1895, 1898.

Fransk-Tyska Kriget 1870-1871 i sina hufvuddrag skildradt af C. O. Nordensvan, Stockholm Albert Bonniers Förlag 1895.
Finska Kriget 1808-1809, skildradt af C. O. Nordensvan, Stockholm Albert Bonniers Förlag 1898.
Samlade skrifter av Gustaf Fröding, Sjunde delen, "Efterskörd", Stockholm Albert Bonniers förlag 1921.
2 volymer, Engelsk-Svensk ordbok med Walkers uttalsbeteckning, utarbetad af L.G.Nilsson, P.F. Widmark, A.Z.Collin m.fl. Stockholm L.J. Hiertas Förlagsexpedition 1875.
Motorboat, 1916, del 2, The Motor Boat Publishing Company, New York.

Slitage, skador. Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 973