MATSKEDAR, silver, 5 st Sverige 1700-tal. Vikt ca 240 gram.

194681. MATSKEDAR, silver, 5 st Sverige 1700-tal. Vikt ca 240 gram.

3 skedar Anders Brandt Norrköping 1783, 2 skedar Peter Zetterling Linköping 1797. Längd 20,5 och 21 cm.

Bruksslitage, med gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, med gravyr.

Antal besök: 957