TESERVIS. 28 delar. Porslin. Bohemia. Made in Czechoslovakia.
193998. TESERVIS. 28 delar. Porslin. Bohemia. Made in Czechoslovakia.
Märkta Bohemia Made in Czechoslovakia antoinette.
Dekor av blommor i svart. Förgyllda kanter.
Tekanna. Höjd 17 cm.
Gräddkanna. Höjd 10,5 cm.
Sockerskål. Höjd 11 cm.
6 st tekoppar. Höjd 5,5 cm.
11 st tefat. Diameter 15 cm.
8 st assietter. Diameter 18 cm.
Bruksskick.
1 st tekopp med nagg.
Förgyllning har släppt på vissa ställen.
Tekanna. Höjd 17 cm.
Gräddkanna. Höjd 10,5 cm.
Sockerskål. Höjd 11 cm.
6 st tekoppar. Höjd 5,5 cm.
11 st tefat. Diameter 15 cm.
Bruksskick.
1 st tekopp med nagg.