Spegel med lådor, höjd ca 111 cm. Byrå längd 101,5 bredd 57 höjd 86,5 cm.
Spegel och byrå troligen ej tillhörande från början. Sprickor, fanerskador. Senare kompletterade ljuslampetter.
Nyckel/nycklar finns.