PARTI KOPPARFÖREMÅL + STRYKJÄRN (8). 1900-tal.

193955. PARTI KOPPARFÖREMÅL + STRYKJÄRN (8). 1900-tal.

2 st strykjärn (äldre)
4 st mindre kopparföremål
1 st koppargryta höjd 39 cm, diam 73 cm
1 st trebent koppargryta höjd 36 cm, diam 29 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 st strykjärn (äldre)
4 st mindre kopparföremål

Bruksslitage.

Garpenhus Hässleholm
Antal besök: 606