12 flata, diameter 24 cm.
12 djupa, dia 25.
12 assietter, dia 21.
12 assietter, dia 17.
Kanna, höjd 18.
4 uppläggningsfat, längd 27-37.
4 uppläggningsskålar, längd 17-24.
Utan guldkant:
2 runda uppläggningsfat, dia 26 respektive 34 cm.
2 uppläggningsskålar, dia 18.
6 assietter, dia 17.
Bruksslitage. Enstaka nagg.
12 flata, diameter 24 cm.
12 djupa, dia 25.
12 assietter, dia 21.
12 assietter, dia 17.
Kanna, höjd 18.
Utan guldkant:
2 uppläggningsskålar, dia 18.
6 assietter, dia 17.
Bruksslitage. Enstaka nagg.