MATSERVIS, ca 67 delar, "Swedish grace" Rörstrand.

19383. MATSERVIS, ca 67 delar, "Swedish grace" Rörstrand.

12 flata, diameter 24 cm.
12 djupa, dia 25.
12 assietter, dia 21.
12 assietter, dia 17.
Kanna, höjd 18.
4 uppläggningsfat, längd 27-37.
4 uppläggningsskålar, längd 17-24.

Utan guldkant:
2 runda uppläggningsfat, dia 26 respektive 34 cm.
2 uppläggningsskålar, dia 18.
6 assietter, dia 17.

Bruksslitage. Enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 flata, diameter 24 cm.
12 djupa, dia 25.
12 assietter, dia 21.
12 assietter, dia 17.
Kanna, höjd 18.

Utan guldkant:
2 uppläggningsskålar, dia 18.
6 assietter, dia 17.

Bruksslitage. Enstaka nagg.

Antal besök: 5 777