SPARBÖSSOR, 5 st, metall, 1900-tal.

193782. SPARBÖSSOR, 5 st, metall, 1900-tal.

Östgötabanken, 3 st, mässing.
Linköpings sparbank.
Sparbössa i form av kung.
Höjd ca. 7-15 cm.

Slitage. Lock under kungsparbössan saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Östgötabanken, 3 st, mässing.
Linköpings sparbank.
Sparbössa i form av kung.
Höjd ca. 7-15 cm.

Antal besök: 1 009