SERVERINGSVAGN, Troligen Nordiska Kompaniet. Mahogny. 1940/50 tal.

193774. SERVERINGSVAGN, Troligen Nordiska Kompaniet. Mahogny. 1940/50 tal.

Hjulförsedd serveringsvag i mahogny med mässingsdetalj.
Triangulär form.
Frostad glassskiva.
Höjd 60 cm.
Höjd till handtag 66 cm.
Längd 73 cm.

Bruksslitage.
Frostad glasskiva senare. Någon nagg på glasskivans kant.
Gummihjulen torra och defekta.
Liten flisa i trälisten saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Triangulär form.
Frostad glassskiva.
Höjd 60 cm.
Höjd till handtag 66 cm.
Längd 73 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 3 384