1937675. CERTINA, DS Cascadeur, armbandsur, kronograf, 1990-tal.
Stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, boettnr 541.421 / 800 / 8100, länkens innermått ca 20,5 cm, boettens diameter 40,5 mm.
Bruksskick. Kronograf fungerar ej. Fungerade i övrigt vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.