TREHJULING. Albert Samuelsson & Co Skeppshult. 1940-tal.

193686. TREHJULING. Albert Samuelsson & Co Skeppshult. 1940-tal.

Trehjulig barncykel med tippbart lastflak.
Trä, metall, gummi.
Rödmålad stomme med vitmålad sadel och flak.
Etikettmärkt Albert Samuelsson & Co Skeppshult
Längd ca 65 cm.

Omfattande slitage och rost, delar saknas, torra/skadade däck.
En del till lastflaket saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Trä, metall, gummi.
Längd ca 65 cm.

Antal besök: 6 802