HÄNGE/LUKTDOSA, Silver, Gustav Wilhelm Nordström, Växsjö. Stämplade mellan1828-1849.

193577. HÄNGE/LUKTDOSA, Silver, Gustav Wilhelm Nordström, Växsjö. Stämplade mellan1828-1849.

Hjärta i förgyllt silver med graverad dekor. Ihålig, med en lövformad propp. Totallängd 5 cm.

Smärre repor och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre repor och slitage.

Antal besök: 1 488