193508. CARL CHRISTIAN JARLESSON-EKENSTEDT. "Charlotta, Sveriges och Noriges prinsessa" och Nicolaus, hertig av Dalarna". 2 st. Litografiskt tryck.
Båda 26x21,5 cm och Charlotta med vattenstämplad
Tryckta hos Göthström & MagnussonCharlotta Eugenia
Augusta Amalia Albertina av huset Bernadotte, född 24 april 1830 på Stockholms slott, död 23 april 1889 i Stockholm
Nikolaus August, född 24 augusti 1831 på Drottningholms slott, död i hjärtförlamning (efter lunginflammation ) den 4 mars 1873 på Stockholms slott.
Gulnad med bristningar och fuktfläckar.