PARTI GLAS, 7 delar, bland annat Jakkoo Nieme Nuutajärvi Notsjö samt Bertil Vallien Boda-Åfors.

19329. PARTI GLAS, 7 delar, bland annat Jakkoo Nieme Nuutajärvi Notsjö samt Bertil Vallien Boda-Åfors.

Brevpress/Skulptur, signerad Kosta Wärff unik 1097.
Skål, blå, Kosta B Vallien 57441.
Vas, rund fot blå, Boda-Åfors B Vallien.
Vas, rak fot blå, Boda-Åfors B Vallien.
Vas, vit/frostad, Boda-Åfors B Vallien V40:150.
2 st fåglar Jakkoo Nieme Nuutajärvi Notsjö -61 respektive -60.
Höjd 5 - 15 cm.

Mindre bruksslitage. Nagg på vit vas samt på fåglarnas näbbar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 5 - 15 cm.

Antal besök: 2 202