PARTI KERAMIK, 4 delar, bland annat väggplakett Lisa Larson.

19327. PARTI KERAMIK, 4 delar, bland annat väggplakett Lisa Larson.

Väggplakett med kattmotiv, Lisa Larson, Gustavsberg, 22,5 x 22,5 cm.
Fat, Blå Eld Rörstrand, längd ca 40 cm.
Lockskål/urna, grön, Upsala-Ekeby 2617, höjd ca 23 cm.
Vas, blå, Bo Fajans Gefle, höjd ca 18 cm.

Fat Blå Eld med tillverkningsdefekter, repor samt nagg.
Glasyrnagg på Upsala-Ekebyskålens lock.
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 599