GLAS och PORSLIN, 7 delar, 1900-tal.

193177. GLAS och PORSLIN, 7 delar, 1900-tal.

Krus, Stengods, Göteborgs porslinsfabrik. Höjd 16 cm
Vas, J.O Lake, Ekenäs. Höjd 22 cm.
Kanna, "Blå eld. Höjd 17 cm.
Mortel.
Kanna, gult glas.
Skålar, 2 st, Kosta Boda, i originalkartong.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kanna, "Blå eld. Höjd 17 cm.
Mortel.
Kanna, gult glas.

Bruksslitage.

Antal besök: 797