2 st vinglas. Klarglas med påmålad dekor i blått, svart och grönt. Höjd 20 cm. Diameter 10 cm. Signerade BL/LJ. Etikettmärkta Bergdala Handmade Sweden.
2 st snapsglas. Klarglas med påmålad dekor i gult, blått, grönt och svart. Höjd 13,5 cm. Diameter 4,5 cm. Märkta BL/LJ samt BL/PB. Etikettmärkta Bergdala Handmade Sweden.
Bruksskick.
Bruksskick.