GLAS. 3 delar. Ulrica Hydman-Vallien. Kosta Boda. Vinglas och vas signerade artist collection.

193075. GLAS. 3 delar. Ulrica Hydman-Vallien. Kosta Boda. Vinglas och vas signerade artist collection.

Vinglas. Vit och klar glasmassa. Målad dekor av hjärta. Signerad Kosta Boda Artist coll. Ulrica H.V 99550. Höjd 25 cm. Diameter 8,5 cm. Signerad UHV/JP i dekoren.
Vas. Vit glasmassa med målad dekor av kyckling. Signerad Kosta Boda Artist Coll. Ulrica HV 98315?. Höjd 9 cm. Diameter 6 cm. Etikettmärkt Kosta Boda.
Karaff i vit glasmassa. Höjd 17,5 cm. Diameter 9,5 cm. Etikettmärkt Kosta Boda.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 4 163