BORDSLAMPOR. 2 st. Glas. En är etikettmärkt Konst Glashyttan Urshult.

192837. BORDSLAMPOR. 2 st. Glas. En är etikettmärkt Konst Glashyttan Urshult.

Bordslampa i lila glasmassa med dekor av luftbubblor. Höjd 18 cm. Foten 6x6 cm. Etikettmärkt Konst Glashyttan Urshult.
Bordslampa i vit underfång med plastdetalj. Höjd 39 cm. Diameter 9,5 cm.

Bruksskick.
Sladd klippt på den lila lampan.
Den vita bordslampan är defekt i plastfästet. Mindre mynningsnagg. Limningen mellan glass och plast delen är gulnad.
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
El ej funktionstestad.

Antal besök: 1 945