3 st etikettmärkta G A Olsson Nusnäs samt 2 st Nils Olsson Nusnäs. Höjd ca 4 - 31,5 cm.
Slitage, avslag, krackelyrer, färgbortfall. En häst med bokstavsdekor "KFF". Största hästen med lagning samt retuscherad.