Fat, lövformat, grön, troligen Andersson & Johansson Höganäs, längd 40 cm.
Skål, röd, längd 23,5 cm.
Fat, lövformat, blå, Andersson & Johansson Höganäs, längd 22,5 cm.
Skål, i form av fisk, lilarosa, längd 32,5 cm.
6 fat, i form av fisk, omärkta, längd ca 15 cm.
Slitage. Krackelyrer. Nagg.
Skål, röd, längd 23,5 cm.
Slitage. Krackelyrer. Nagg.